İstanbul Üniversitesi
Sosyal Bilimler Enstitüsü

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Beyazıt

2019-20 Güz & Bahar
https://tedarikzinciri.org/wp-content/uploads/2019/12/buyer-network-kucuk.png
B2B İş ve Ticaret Platformu

Buyer Network Pro

Tedarik Zinciri Yönetimi Yüksek Lisans Programı


Bahar 2021 Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans Başvuru Dönemi
Başvurunuzu online sosyalbilimler.istanbul.edu.tr adresinden yapabilirsiniz.

İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tedarik Zinciri Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nın ana hedefleri bu alanda mesleki uzmanlıklarını geliştirmek ve akademik çalışmalarda bulunmak isteyenlere bir olanak sunulması, farklı disiplinlerden gelen öğrencilerin bilgi paylaşımının sağlanması, yürütülecek tez ve bitirme proje çalışmalarıyla konunun derinlemesine araştırılması ve bu alanla ilgili bilimsel çalışmaların artırılmasıdır.

Programa, Satınalma, Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi konusunda kendisini geliştirmek ve kariyerinde bu yönde ilerlemek isteyenleri davet ediyoruz. Programdan elde edilen bilgi ve kazanımların, kamu ve özel sektör uygulamaları ile buluşması ve katma değer yaratıcı faaliyetlere dönüşmesi en büyük temennimizdir.

Tedarik Zinciri Yönetimi Yüksek Lisans Programı disiplinler arası nitelik taşımakta ve farklı disiplinleri kapsayan derslerden oluşmaktadır. Tedarik Zinciri Yönetimi Yüksek Lisans Programı, program içeriğine uygun olarak tedarik zinciri ilke ve stratejilerine ilişkin gerek teorik gerekse pratik bilgileri içeren dersleri kapsamaktadır. Bu kapsam doğrultusunda; Satınalma ve Tedarik Zinciri İlkeleri, Lojistik Yönetimi, Sözleşme Hukuku, Müzakere Yönetimi, Proje Yönetimi, Pazarlama Yönetimi, Perakende Yönetimi, Veri Analizi ve Kantitatif Karar Alma Teknikleri, Tedarik Zincirinde Yönetiminde Modelleme, Tedarik Zinciri Stratejileri, Araştırma Yöntemleri ve Maliyet Yönetimi derslerine yer verilmektedir.

Dersler tezli ikinci öğretim tezsiz programda 2 yarıyılı kapsamaktadır. Tedarik Zinciri Yönetimi Yüksek Lisans Programı’ndan mezun olabilmek için gerekli toplam kredi sayısı minimum 30 kredidir. Yüksek lisans programında yer alan tüm dersler (zorunlu ve seçimlik) 3 kredidir.

İkinci Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı’nın amacı, programa katılan öğrenciye mesleki konuda teorik düzeyde derin ve kapsamlı bilgi kazandırmak olup sahip olduğu bilginin uygulamada nasıl kullanılacağını gösterilmesidir. Tüm bunlara ek olarak çalışma hayatında yer alanların akademik gelişim ve kariyerlerini destekleyip güçlendirebilmeleri için derslerin akşam saatlerinde olması büyük bir eksikliği kapatmaktadır.

Tedarik Zinciri Yönetimi YLP sektör çalışanlarının, saha deneyimi yöneticilerin bir arada olduğu bir program.

Program üretim ve hizmet sektörlerinden büyük ilgi görmektedir.

İkinci öğretim tezsiz program öğrencilerimizin tamamına yakını sektörde görev almaktadır.


Aday Bilgi Formu ve Kariyer Yönelim Formu:

Yüksek lisans programları ile ilgilenen tüm adaylar, başvuru dönemi öncesinde Bilgi Formu ve Kariyer Yönelim Formunu dolduracaklardır.  ADAY BİLGİ FORMU  ve KARİYER YÖNELİM FORMU  doldurulduktan sonra Arş. Gör. Sedat BOYACIOĞULLARI sedat.boyaciogullari@istanbul.edu.tr

ve Program Koordinatörü Prof. Dr. Murat RDAL merdal@istanbul.edu.tr ye iletilmesi gerekmektedir.

Mülakat tarihinde adaylar dolu formlarının bir kopyasını beraberlerinde getireceklerdir.

Başvuru Son Tarih:  . Tedarik Zinciri Yönetimi Yüksek Lisans Program Başvurusu için Kılavuzu indirip, süreç adımlarını takip ederek programa müracaat edebilirsiniz. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Web Sitesi Ana Sayfa. 2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI LİSANSÜSTÜ BAŞVURU KILAVUZU

http://cdn.istanbul.edu.tr/FileHandler2.ashx?f=b-bahar-lisansustu-klavuz-donusturuldu_637109641514513775.pdf

Mülakat Tarihleri:  .

Program başvuru tarih ve duyuruları ile ilgili tüm bilgiyi BAŞVURU KILAVUZUndan edinebilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi:  

Başvurunuzda problem çekmemeniz ve son gün yoğunluğunun yaşanmaması için ilgili başvuru döneminde sisteme giriş yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Mülakat sınavı sonrası dönemde belgelerinizi İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü-Beyazıt (Eczacılık Fakültesi Yanı) teslim edeceksiniz.

Belgeler:

İkinci öğretim için ALES ve yabancı dil şartı aranmamaktadır.

Eğitim Bedeli:

2019 senesinde 2 taksit; 1. Yarıyıl beş ders için 5.250 TL ve 2 . Yarıyıl 5.250 TL olmak üzere toplam ücret  10.500 Tl belirlenmişti. İlerleyen dönemlerde eğitim bedeli güncellenebilir.

Başvuru dönemlerinde Sosyal Bilimler Enstitüsü telefonları hayli yoğundur.

İkinci öğretim tezsiz yüksek lisans programı 0212-440 00 00 dan dahili 14242 Selver Hanıma ulaşabilirsiniz.

Sektör tecrübesi olan arkadaşlarımızı aramızda görmek isteriz.

Bir sonraki dönem ise Bahar 2021 Mülakatlarında görüşmek üzere,

Saygılarımla,

Prof. Dr. Murat ErdalSosyal medyada

Takip EdinİSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Sosyal Bilimler Enstitüsü


https://tedarikzinciri.org/wp-content/uploads/2017/07/sosyal-bilimler-1-e1516284839720.png

Akıllı Satınalma Asistanı

Satınalma Cep

Hızlı teklif toplama, tedarikçi firma sayfaları, ürünler, fırsatlar, e-öğrenme, kişisel gelişim, sektörel haberler, fuarlar, şirket satın alma check-up Satınalma Cep Uygulamasında. Apple ve Google Play Store’dan indirebilirsiniz.
https://tedarikzinciri.org/wp-content/uploads/2017/07/satinalmacep1.png


SatınalmaDergisi.com

Satınalma Dergisi

Ticarete ve Sanayiye Yön Verenlerin Dergisi 8. Yılında. Firma ürün ve hizmetlerinize doğru kanal sağlıyoruz. Sektörle bir araya gelme, pazarlama ve markalama konularında destek oluyoruz. Apple Store, Google Play Store ve Dergilik üzerinden takip edebilirsiniz.

Ziyaret Et

https://tedarikzinciri.org/wp-content/uploads/2018/04/dergiler.jpeg


“Girişimcileri Müşterilerle Eşleştiriyoruz“

Startup Vadisi.com

Şirketinize doğru müşteriler bulmak, ürün ve hizmetlerinizi doğrudan hedef kitlenize sunmak için eşleştirme sistemimizden faydalanabilirsiniz. Müşteri Eşleştirme Hizmeti, StartupVadisi.com’un Buyer Network ve Satınalma Dergisi işbirliği ile sağladığı bir eşleştirme hizmetidir.

Ziyaret Et

https://tedarikzinciri.org/wp-content/uploads/2017/08/vadi.jpg