Yüksek Lisans, Yüksek Hedefler
Tedarik Zinciri Yönetimi Yüksek Lisans Programı


İş Hayatında Geçiş Dönemleri ve “İlk 90 Gün“ Kitabını Mercek Altına Aldık. Yöneticilerle Okuma Kulübü

Ekim 4, 2020 by tedarikzinciri0
yontecilerle_okuma_kitap_kulubu.jpeg

“ İlk 90 Gün” Yöneticilerle Okuma Kulübü – Seyhan Gençağ 

Michael Watkins tarafından yazılan İlk 90 gün Kitabı, yönetim fonksiyonuna yeni başlayacaklar için bir rehber, belirli bir süre farklı pozisyonlarda görev almış yöneticiler için ise geçmiş faaliyetlerini değerlendirmesi için ölçümleme kaynağı niteliğindedir.

Kitabın ana mesajı, şirket içinde yeni bir pozisyona atlanıldığında veya yeni bir şirkete geçiş yapıldığında ilk 90 günde yakalanan erken başarıların ve oluşturulan olumlu imajının tüm iş yaşamının başarısını doğrudan etkilediğidir. Erken başarı elde etmek için, öncelikle STARS (Kuruluş, Kurtarma, Hızlı Büyüme, Yeniden, Süreğen Düzlemde Başarı) Modeline göre kurumun değerlendirilmesi, ilk 90 gün faaliyetlerinin planlanması, kurum kültürünün ve iş süreçlerinin anlaşılması, ast ve üstlerin tanınması, 90 günlük planın sık periyodlarda değerlendirilmesi gerektiği vurgulanmaktadır.

Kitaptaki örnekler derinlikli olmasa da yazar STARS Modeli ile kurumların özelliklerini ve başarı unsurlarını çok güzel özetliyor, her bir başlık sonrası kontrol listesi ve özet tablolarla konuyu pekiştiriyor, bununla birlikte kitabı okurken “Ben de yakın geçmişimde bunu yaşadım.” dedirtiyor. “Sanal Ekiplere Ayak Uydurun” başlığı ise içinden geçtiğimiz Covid dönemine uygun yönetim modeline için ışık tutuyor.

Okuma Kulubünü İzlemek İçin VİDEO: https://youtu.be/o6zSL4YgQ-0 

tedarikzinciri

Tedarik Zinciri Yönetimi ile ilgili her şeyi bu sitede bulabilirsiniz. Buyer Network Marka Ailesi içerisinde yer almaktadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *