Yüksek Lisans, Yüksek Hedefler
Tedarik Zinciri Yönetimi Yüksek Lisans Programı


“Gölge Mağazaların Yükselişi” Satınalma Dergisi Sayı 105 Eylül 2021 Sayısında…

Satinalma-Dergisi-2021-Tedarik-Zinciri-1200x1697.jpg

Değerli yöneticiler,

Eylül ayı ile birlikte birçok veri yayınlanmaya başladı. Ekonomimizin yılın ikinci çeyreğinde %21,7 büyümesi mutluluk verici. Üretim gücümüz ve ihracat başarımızla pandeminin negatif etkilerini üzerimizden atıyoruz. Dış ticarete daha fazla odaklanmamız gereği çok açık. Büyümeye kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından gündemde tutulan “İhracatla Yükselen Türkiye” çok yerinde bir vizyon. Üretim ve ihracat varsa ülke olarak güçlüyüz.

İhracat, ülkemizin kalkınmasında kaldıraç etkisi yaratıyor. Üretim kapasite kullanımı ve istihdamı olumlu yönde etkiliyor. Şirketlerimiz her coğrafyada bayrağımızı gururla dalgalandırıyor. Küresel pazar ve ticaret deneyimimiz her geçen gün artıyor. Profesyonelliğimiz ve iş kalitemizle daha fazla tercih edilir hale geliyoruz.

Satınalma dergisi olarak mesuliyetimizin bilincindeyiz. Dergi içeriğinde dış ticarete büyük yer ayırıyoruz. Bu kapsamda ihracat ve ithalatla ilgili makalelere geniş yeriyoruz. Lojistik ve gümrük operasyonlarından mevzuat ve bankacılık işlemlerine kadar her bileşene ayrı bir pencere açıyoruz.

Dış ticarette başarımız satınalma ve tedarik zinciri bakış açısıyla daha da katlanacak. Üretimde kullanılan hammadde ve yarı mamullerin önemli bir bölümü satınalma yöneticileri tarafından yürütülen operasyonlarla temin ediliyor. Bu sene birçok emtia aşırı pahalandı ya da bulunamadı. Terminlerde sapmalar, navlun artışları ve konteyner yoklukları da yaşandı. Birçok alanda problemlerin ortadan kalktığını da söyleyemeyiz. Fakat satınalma ve tedarik zinciri yöneticilerinin belirsizlik ve risklere karşı önlem aldıklarını, şirketlerine ve ekonomiye değer kattıklarını gözlemliyoruz. Dergi olarak bu iş çevresinin bir yapıtaşı olmaktan gurur duyuyoruz. Ekonomimize katkı yapacak insan kaynağının yetişmesi noktasında elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz.

Eylül 2021 dergimize katkı veren değerli öğretim üyesi ve yöneticilerimize teşekkür ederim.

E-Kitaplar ve Sektörel Araştırma Raporları

İş hayatının ihtiyacı olan yenilikçi çalışmaları hazırlıyoruz. Bildiğiniz gibi sektörel araştırma raporlarını yayınlamaya başlamıştık. Çalışmalarımıza e-kitapları da ekledik. Bu sayımızda e-kitapların kapak sayfalarını dergi içerisinde bulabilirsiniz. BuyerNetwork.net B2B Ticaret Platformu’ndan ücretsiz indirebilirsiniz. Platform içerisinde şirketlerimiz için işlerinizi kolaylaştırıcı dökümanlar da sunuyoruz.

2021 Yayın Listesi:

  • Müzakere Teknikleri ve Pazarlık Becerileri (E-Kitap: Eylül 2021)
  • B2B Satış Rehberi (E-Kitap: Kasım 2021)
  • E-Ticaret Sektör Raporu (Yayınlandı)
  • Denizyolu Konteyner Taşımacılığı Sektör Raporu (Yayınlandı)
  • Havayolu Taşımacılığı Sektör Raporu (Yayınlandı)
  • Demiryolu Taşımacılığı Sektör Raporu
  • Karayolu Taşımacılığı Sektör Raporu
  • Depo Denetimi Soru Listesi (Check-Up) (Yayınlandı, Versiyon 2 Yakında )
  • Lojistik Merkez Yönetimi

Küçük bir hatırlatma da yapalım. Her bir yayının içeriği ve kapak tasarımı belirli periyotlarla güncellenecek. Raporları senede iki kez yayınlamayı planlıyoruz.
E-kitaplar ise ilk versiyonlarından başlamak üzere her ay adım adım güçlenerek devam edecek. Bizler için de yeni bir deneyim olacak. Dileğimiz sürdürülebilir olması.

Önerilerinizi bekliyoruz. Umarım beğenirsiniz.

Keyifli okumalar,

Prof. Dr. Murat Erdal
Editör

ŞİRKET ABONELİĞİ İÇİN : https://satinalmadergisi.com/dijital-islem-merkezi/ SAYFASINI ZİYARET EDİNİZ.
TÜM ÇALIŞANLARINIZIN MESLEKİ GELİŞİMİNE LİDERLİK EDİN.

 

#TedarikZinciriYönetimi #Satınalma #Müzakere #Pazarlık #DışTicaret #Ticaret #Operasyon #Üretim #Planlama#Lojistik #Kalite #Yönetim #Hukuk #Finans #Sözleşme #Maliyet #Gümrük #ithalat #B2B

Tedarik Zinciri Yönetimi Platformu

Tedarik Zinciri Yönetimi Platformu

İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tedarik Zinciri Yönetimi Yüksek Lisans Programı ile ilgili güncel bilgi. Satınalma, Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi ile ilgili her şeyi bu Portalda bulabilirsiniz. Kurumsal pazarda B2B satış geliştirme ve markalama faaliyetleriniz için support@buyernetwok.net BuyerNetwork.net & Satınalma Dergi (9. Yıl) ailesi içerisinde yer almaktadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *